STIHL, teknoloji lideri konumunu pekiştiriyor

İşte karşınızda dünyanın ilk elektronik olarak kontrol edilen yakıt enjeksiyonlu motorlu testeresi

stihl_pk17ms_500e_fe_6

STIHL, dünyanın ilk elektronik olarak kontrol edilen yakıt enjeksiyonlu motorlu testeresini seri üretime geçirmeden önce bir kez daha teknoloji lideri konumunu güçlendirdiğini gösterdi. Şirketin sonbahar basın toplantısında, Yönetim Kurulu Üyesi ve Araştırma ve Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi olan Wolfgang Zahn, Waiblingen’deki STIHL Geliştirme Merkezi gezisinde, yüksek güçlü profesyonel motorlu testere prototipini göz önüne çıkarttı:
MS 500i– Burada ki “i“ enjeksiyon anlamına geliyor. Zahn “ STIHL böylece tamamen yeni bir benzinli zincir testere teknolojisi alanını açıyor. MS 500i, düşük ağırlık, çok kolay kullanım ve mükemmel bakım yapılabilirliği ile maksimum güç ile karakterize edilmiştir.”, diye konuştu. Daha sonra, bir dizi test ile geleceğin testeresi, toplanan konuklara, yeni teknolojinin avantajlarını gösterdi. MS 500i birçok açıdan yeni standartlar belirliyor. Hızlı ivmelenmenin yanı sıra, kontrol ünitesindeki bir hata kayıt belleği sayesinde kullanım kolaylığının geliştirilmesinden basitleştirilmiş servis verilebilirlik özelliklerine kadar… Motor karbüratör olmadan çalışır ve yakıt karışımı sensör kontrollüdür, karışım başlangıçta ortam koşullarına göre doğrudan ayarlanır. “ Motorlu testere yelpazemizin yeni amiral gemisi son derece dinamik. Testere zinciri sadece 0.25 saniyede 0 ila 100 km / s hızlanır. Veya başka bir deyişle, bu makine ile çalışmak gerçekten çok eğlenceli  görünüyor.” Ayrıca MS 500i, hafif yapısından dolayı, daha önce elde edilmemiş, 1.3 kg / kW’dan daha düşük  “güç/ağırlık“ oranına sahiptir. Elektronik yakıt enjeksiyonu ile STIHL 90 yılı aşkın motorlu testere geliştirme konusundaki en yeni dönüm noktasını belirleyen şirket olduğunu aynı zamanda benzersiz güç aletlerinin geliştirilmesinde ön safta olduğunu, ve  kablosuz ürünlerle de öne geçtiğini gösteriyor.

Geleceğin testeresi: STIHL, dünyanın ilk elektronik olarak kontrol edilen yakıt enjeksiyonlu motorlu testeresi olan MS 500i’yi sunuyor.

 

İlgili Yazılar

Haberler

Güvenli Çalışmanın Yolları

GÜVENLİK, motorlu testere, çalı tırpanı gibi bir ürününe sahip olmanın çok önemli bileşenidir. STIHL ürünleri de bundan istisna değildir. Genel güvenlik bilgilendirmelerini her aşamada dikkate alın ve gereksiz hatalardan kaçının. Sizinle paylaştığımız…