STIHL İlk Sanal Avrupa Şampiyonası

STIHL TIMBERSPORTS®, “Virtual European Championship 2020”  ile tarihindeki ilk sanal uluslararası yarışmayı duyurmaktan mutluluk duyar.

Sanal yarışma, iptal edilen Bireysel Dünya Şampiyonasının yerini alacak ve 27 Aralık Pazar günü orijinal ekstrem sporun  ilk sanal avrupa şampiyonunun taçlandırılmasını izleyeceğiz.

Sanal Avrupa Şampiyonası, kıtanın dört bir yanından en iyi 14 kütük kırma sporcusunu belirlemek için düzenleniyor.

Yarışmaya, geçen yılın İngiltere, Macaristan, Romanya ve Norveç ulusal şampiyonları ile birlikte bu yıl düzenlenen ulusal yarışmalardan seçilen 10 ulusal sporcu katılacak. ülkemizde dahil olmak üzere dört ülke, COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl resmi ulusal yarışmalarını gerçekleştiremedi. Yarışan 14 sporcuyla ilgili tüm ayrıntılar STIHL TIMBERSPORTS® yarışma veritabanında bulunabilir. Buradan bakınız.

Her sporcu, 30 Kasım ile 10 Aralık tarihleri ​​arasında, yerel sağlık gerekliliklerine uyarak kendi ülkelerinin farklı lokasyonlarından yarışacak. Her zamanki STIHL TIMBERSPORTS® yarışma formatı geçerli olacak ve sporcular Underhand Chop, Standing Block Chop, Springboard, Single Buck, Stock Saw ve Hot Saw dahil olmak üzere altı disiplinde yarışacak.

Sporcular, altı disiplindeki sürelerine göre puan biriktireceklerdir. Ancak Single Buck ve Springboard’ daki süreler yalnızca en iyi sekiz sporcunun ikinci tura ilerlemesi için hesaplanacak, Hot Saw süresi, sporcuların ikinci turu tamamlamasından sonra yalnızca en iyi altı sporcu için hesaplanacaktır.

Tüm performanslar STIHL TIMBERSPORTS® yetkilileri tarafından izlenecek, süreler ve video görüntüleri resmi jüri üyelerine gönderilecek ve juriler tarafından onaylanacaktır.
14 sporcu 30 Kasım’dan 10 Aralık’a kadar yarışacak olsalar da, onlar – ve dünyanın geri kalanı – yarışma 27 Aralık Pazar günü dünya çapında ‘canlı olarak’ yayınlanana kadar ilk sanal Avrupa Şampiyonu olarak kimin taç giydiğini öğrenemeyecekler. Sanal Avrupa Şampiyonası dünya çapında STIHL TIMBERSPORTS® Facebook ve YouTube  kanallarında Avrupa saati ile 14: 30’da yayınlanacak.

Dünya standartlarında olan TIMBERSPORTS® etkinliği, Sanal Avrupa Şampiyonası ile sona ermeyecektir. Ek bir yarışma olan “Virtual European Hot Saw Challenge”, 2021 TIMBERSPORTS® sezonunun jilet gibi başlamasını sağlamak için 2 Ocak Cumartesi günü Avrupa saati ile 14: 30’da aynı kanallarda yayınlanacak.