Stihl TIMBERSPORTS® İngiltere Dünya Şampiyonası

Liverpool’daki Echo Arena, dünya çapında isim yapmış en güçlü atletleri sezon finalinde ağırlayacak. Dünyanın her yerinden en iyi sporcular, hem takım hem de bireysel yarışmada 2018 Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edecek. Geçen yıl Jason Wynyard, hem Yeni Zelanda takımı ile birlikte hemde bireysellerde altın madalyanın sahibi oldu. Liverpool’da gerçekleşecek olan TIMBERSPORTS® sezonunun son şampiyonası için biletler satışa çıkıyor.

İngiltere, ilk kez Stihl TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak. Ekim ayında, dünyanın en iyi atletleri, uluslararası kütük kesme sporunun zirvesi olan bu önemli mücadelede Liverpool’da olacak. En iyi milli takımların bire bir yarışacağı Takımlar Dünya Şampiyonası, 19 Ekim’de başlıyor. Yeni Zelanda var olan şampiyonluklarını sürdürmek isteyecek, diğer milli takımlarda bu seriyi bozup kendi şampiyonluklarını ilan etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar. 20 Ekim’de, on iki sporcu, kütük kesme sporlarında en çok arzulanan kupayı kazanmak için bireysel yarışmada yarışacak. Liverpool’un en gözde sahnesi olan Echo Arena, hafta sonu TIMBERSPORTS®un mücadele arenası olacak.

Takım yarışı: Aksiyon dolu müsabakalar ve nefes kesen heyecan
19 Ekim’deki takımlar yarışmalarında, dünyanın dört bir yanından 22 takım, 2018’in en iyi takımı olmayı hedefleyecek. Heyecan verici zamana karşı yarışlar ile başlayan turnuva, takımların bire bir savaşlarıyla eleme usülü devam edecek. En hızlı takım bir sonraki turda ilerler. Geçtiğimiz yıllarda, en iyi takımlar muhteşem zamanlar yaptılar, testere ve baltaların işlerini bitirmesi 50 saniyeden daha kısa sürdü. Bu sene geçilmek istenen takım Yeni Zelanda; Geçtiğimiz yıl Lillehammer’da, finallerdeki sürpriz Polonya’yı yendiler. Polonyalılar finale çıkamadılar, ancak 2018’de intikam peşinde olacak olan 2016 şampiyonu Avustralya’ya karşı beklenmedik bir zafer elde ettiler. Liverpool’daki seyirciler, balta ve testerelerin sahnede konuşacağı, takımlar arasındaki heyecanlı savaşlara tanık olacaklar.

Bireysel şampiyonluk için yarışan on iki sporcu
20 Ekim Cumartesi günü, en iyi atletler bireysel Dünya Şampiyonunun kim olacağına karar vermek için yarışacaklar. Avrupa’nın en iyi yedi ulusal şampiyonu Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, ABD ve ev sahibi ülke olan Büyük Britanya’nın ulusal şampiyonları ile yarışacak. Yeni Zelandalı efsane Jason Wynyard, geçen sene Lillehammer’deki Dünya Şampiyonasında zafere ulaşırken, Avustralya’dan Brad De Losa ikinci ve Kanadalı Mitch Hewitt üçüncü olmuştu.

Biletler
Stihl TIMBERSPORTS® Uluslararası sezon sonu için biletler satışta. Her iki müsabaka günü de son baltanın vuruşuna kadar heyecan garantili. Daha fazla bilgi ve bilet satın almak için lütfen ziyaret edin: http://www.echoarena.com/whats-on/stihl-timbersports-world-championships/. Biletlerinizi 14 Nisan 2018’den önce satın alın, % 10 indirim kazanın.

Stihl TIMBERSPORTS® Hakkında
Stihl TIMBERSPORTS® uluslararası bir ekstrem spor yarışması serisidir. Kökleri Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya kadar uzanır. Günümüzde dünyanın en iyi atletleri, üç balta disiplini ve üç testere disiplini içeren ulusal ve uluslararası etkinliklerde yarışmaktadır. Springboard, Underhand Chop ve Standing Block Chop klasik balta disiplinleridir; Single Buck (tek kollu çapraz testere), Stock Saw (standart motorlu testere) ve Hot Saw (ayarlı, 80 beygir gücüne kadar modifiye edilmiş motorlu testere) testere disiplinleridir. Sporcular birbirleriyle ve zamanla yarışırlar. Daha fazla bilgi için: http://sadal.com.tr/timbersports/

3

2

4

5