Stihl TIMBERSPORTS® ve Volkswagen Ortaklığı

Stihl TIMBERSPORTS® Serisi, son yıllarda bu Orjinal Ekstrem Sporun başarısına destek olan, Volkswagen Ticari Araçlar ile ortaklığını uzattığını duyurmaktan gurur duyuyor. 2015’ten bu yana, Volkswagen Ticari Araçlar, Stihl TIMBERSPORTS® Serisi, Uluslararası Şampiyonlar Kupası ve Stihl TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonasını destekledi. Buna ek olarak, Almanya’daki Amarok Kupası ve Alman Şampiyonası gibi ulusal etkinliklere sponsor olmaya da devam edecekler. Bu güçlü ortaklık 2020 yılına kadar sürecektir. Her iki marka da outdoor sporları tutkunlarına hitap etmekte.

Stihl TIMBERSPORTS® ve Volkswagen Ticari Araçlar, ortaklığını 2020 yılının sonuna kadar uzattı. Alman otomobil üreticisi Stihl TIMBERSPORTS® Serisini desteklemeye devam edecek ve Almanya’daki Stihl TIMBERSPORTS Şampiyonlar Kupası ve TIMBERSPORTS® organizasyonları sırasında Stihl’in ana sponsoru olma rolünü koruyacak. Organizatörler “Uluslararası Pick-up ödülü” nü kazanan Amarok’un hizmetlerine bir kez daha güvenebilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan STIHL Danışma Kurulu Başkanı Dr. Nikolas Stihl “Bizi üç yıl daha desteklecek olan Volkswagen Ticari Araçlar ile yapılan anlaşmadan dolayı gururluyuz. Bu ortaklık, sporcular ve taraftarlar için daha profesyonel ve heyecan verici yarışmalara ortam hazırlayacak ve bu sporun geliştirilmesinde büyük adımlar atmaya devam edilmesini sağlayacaktır” dedi. Volkswagen Ticari Araçları İletişim Şefi Dr Günther Scherelis de başarılı ortaklığı sürdürmeyi dört gözle bekliyor: “Stihl TIMBERSPORTS® dünya çapında spor severleri ve outdoor profesyonellerini heyecanlandırıyor. Marka, Volkswagen Amarok gibi araçlarımız ile günlük yaşamlarını ve işlerini outdoor ortamlarda geçirenler ile mükemmel bir uyum içindedir. Burada müşterilerimiz için önemli olan, bu spordaki gibi, en iyi performans, güç, bilgi birikimi ve dayanıklılıktır.

Stihl TIMBERSPORTS® Dünya Çapında
2018’de uluslararası yarışmaları Fransa’da Şampiyonlar Kupası ile başlıyor ve 26 Mayıs’ta dünyanın en iyi on iki TIMBERSPORTS® sporcusu, şehrin eski limanındaki etkileyici MuCEM binasında sporun en önemli ödüllerinden birini kazanmak için Marsilya’da toplanacak. Şampiyonlar Kupasını takiben, Ekim sonundan önce 15’den fazla ülkede ulusal şampiyonalarla devam edecek; sezon düğümü Liverpool, İngiltere’deki Stihl TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonasında çözülecek.

Volkswagen Ticari Araçlar hakkında
“Tüm dünyada müşterilerimiz için en iyi nakliye çözümlerini sunuyoruz.” Volkswagen Grubu içinde tek başına bir marka olan Volkswagen Ticari Araçlar, Transporter, Caddy, Crafter ve Amarok serilerini üreten hafif ticari araçların geliştirilmesi, üretimi ve satışı için küresel sorumlusudur. Volkswagen Ticari Araçlar, müşterileri ile istişare ederek, araçların mümkün olan en yüksek verimlilik seviyesinde kullanımı için, telematik ve lojistik çözümleri hazırlar. 2017’de marka, Hannover (D), Poznań (PL) ve Września (PL) bölgelerinde üretilen yaklaşık 497.900 hafif ticari araç satışı gerçekleştirdi. Volkswagen Ticari Araçların, dünya çapında 21.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

STIHL TIMBERSPORTS® hakkında
STIHL TIMBERSPORTS® Series 6 disiplinden oluşur. Üçünde balta kullanılır – Springboard, Standing Block Chop ve Underhand Chop – üçünde motorlu testere kullanılır – Stock Saw, Single Buck ve Hot Saw. Disiplinlerin çoğu geleneksel ormancılık tekniklerinden evrilmiştir ve 150 yıldan fazladır uygulanmaktadır. Takım yarışlarında, takıma ait dört sporcu diğer takıma karşı nakavt yarışına girer ve finalere kadar yarışmalar devam eder. Disiplinler Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck ve Standing Block Chop birbiri ardına tamamlanır. Altın madalya için 20’den fazla takım yarışır. Ferdi yarışmasında Dünyanın en iyi 12 sporcusu 6 disiplinde yarışırlar. Takım yarışında olduğu gibi ancak en iyi olan bir sonraki yarışa katılabilir. Başarının anahtarı kondisyon seviyeniz, balta ve motorlu testere ile olan mükemmel teknik yeteneğiniz ve mental olarak bu yarışmanın baskısına dayanabilme gücünüz ve konsantrasyon kabiliyetinizdir.

1 2 3 4 5