STIHL’den 54 milyon Euro’luk yatırım

ANDREAS STIHL AG & Co. KG, Waiblingen yerleşkesine 54 milyon avro yatırım yapacak. Bu yatırım projesi, mevcut yönetim binasının tam tadilatının yanı sıra, yeni “STIHL Marka Dünyası”nı da içeren bir proje olacak. STIHL yönetim kurulu başkanı Dr. Bertram Kandziora, “STIHL küresel bir oyuncu ama köklerimiz Waiblingen’de.Bu yatırım sadece Almanya’ya bir iş yeri olarak gösterdiğimiz bağlılığı değil, aynı zamanda markaya da olan inancımızın altını çiziyor” dedi. Yerleşke 1’deki inşaat çalışmaları 2018 yılının ortalarında başlayacak. Tamamlama 2020 için planlanıyor. 2016 ve 2019 yılları arasındaki dönemde ANDREAS STIHL AG & Co. KG’nin yedi fabrikasına toplamda 300 milyon Euro yatırım yapması planlanıyor.

Projenin bir kısmı, merkez ofisinin tamamen yenilenmesi ve kısmen yeniden yapılandırılmasından oluşuyor. Bu, yeni dış kaplama ve fabrikanın yanı sıra yeni çalışma alanları, ofisler, konferans ve proje odalarını da içerecek. Dr. Kandziora, “Bu projeyle personelimize modern ofisler ve daha da optimize edilmiş iletişim imkanı sunmak istiyoruz” diyor. “Marka Dünyası” bölümü yönetim binasıyla kaynaşacak yeni bir bina kompleksi oluşturulacak. Yönetim kurulu başkanı, “Marka Dünyası üç aşamalı olacak ve ziyaretçilerin STIHL Markası’nı benzersiz bir şekilde deneyimlemesine izin verilecek” dedi. Yaklaşık 5000 metrekarelik bir zeminde bir ürün sergisi, ürün gösteri alanı, şirketin tarihi ve markası ile bir müze gibi birçok farklı unsuru barındıran STIHLMarka Dünyası ve bir kafe inşa edilecek.

İnşaat projelerinden etkilenecek olan idari bina ve komşu binalarda yaklaşık 220 personel çalışıyor. Onlara, inşaat çalışmaları sırasında ve 2020’de plan tamamlanıncaya kadar Waiblingen’deki 2. Fabrika’da geçici ofis alanı ve işyerleri sağlanacak.