STIHL’den Servis ve Bakım Hatırlatması

STIHL Güç Aletleri bakım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve üretilmişlerdir. Buna rağmen STIHL kullanıcılarının yaklaşık %60’ı makinalarına gerekli bakımı ve özeni göstermemektedirler. Unutmayın, eğer makinanız yeterli performansta çalışmıyorsa hatta daha da kötüsü sizi yarı yolda bırakıyorsa bu durum size hem vakit hem nakit olarak pahalıya mâl olabilir.

Makinanızı düzenli servise götürmek ve evde gerekli bakımı yapmak benzin tüketimini ve emisyonu azaltır, motor ömrünü ve performansını ise arttırır. Siz de bu kış makinanıza iyi davranın ve 650’den fazla Yetkili SADAL Servisinden birine giderek bakımınızı yaptırın!

Evde Bakım İpuçları

  • STIHL ürünlerinizi temizleyerek başlayın.
  • Aşınma ve hasar belirtilerini kontrol edin.
  • Bıçaklar, kesme aletleri gibi hareketli parçaların sağlam ve dengede olduğundan emin olun.
  • Bujileri temizleyin ve mesafeyi kontrol edin.
  • Bıçakların keskinliğini kontrol edin ve yağlamasını yapın.
  • Dişlileri yağlayın, hava filtresini temizleyin veya değiştirin.
  • Depoda kalan iki haftalık veya daha eski benzini boşaltın.
  • Zincir yağını değiştirin. Motoru kısaca çalıştırınız. Böylece altta kalan tortu yukarıya taşınır ve ısınmış yağ daha kolay dışarıya çıkar. Yağı uygun bir atık kabına boşaltmadan önce motoru kapatınız. Makinayı tekrar kullanmadan önce zincir yağı ekleyiniz.

Size en yakın Yetkili SADAL Servisini görüntülemek için sadal.com.tr/Dealer/DealerMaps

İlgili Yazılar

Haberler

STIHL ve Endüstri 4.0

Endüstri 4.0, Alman Hükümetinin imalat gibi geleneksel sanayiyi bilgisayarlaşma yönünde teşvik etme ve yüksek teknolojiyle donatması projesidir. Bu yeni endüstrideki amaç; uyum, kaynak verimliliği ve ergonominin hem müşteriler hem de…
Haberler

Peyzajcılar İçin Altı Temel Uygulama

Green Industry Pros tarafından önerilen profesyonellere yönelik bu uygulamalar işinizi kolaylaştıracak. Accuweather Bu ücretsiz uygulama çalışma planınızı etkileyebilecek güncel ve gelecek hava olayları hakkında bilgi vermektedir. Anlık bildirimler bulunduğunuz bölgedeki…