STIHL’in Sanal Eğitim Dünyasındaki Başarısı

Öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek: Yetkili bayiler ve STIHL çalışanları şimdi sanal ortamda yeni araçları deneyebilirler. “STIHL Training goes Virtual Reality” projesi geleneksel ürün eğitiminin bir tamamlayıcısıdır ve amacı, çalışanları yeni STIHL ürünleri hakkında bilgilendirmektir.

Bunu yapmak için, gerçekçi ürün tasvirleri, sanal gerçeklik (VR) olarak bilinen, bilgisayar tarafından üretilen bir sanal gerçeklik ortamına aktarılır. Araçlar, STIHL mağazasında, hayali bir laboratuarda ve ormanda pratikte nerelerde kullanılacakları gibi görüntülenir. Sanal gerçeklik gözlüğüyle, kullanıcı ayrıca motorlu ağaç kesimi motorları veya 3D VIKING iMow gibi araçlara da bakabilir. Proje sadece öncü değil, aynı zamanda bir başarı: kısa süre önce e-Öğrenim Ödülü 2017’ye layık görüldü.

Modern öğrenme: STIHL eğitimi sanal gerçeklik oldu
360 derecelik fotoğraflar ve videolar günümüzde oldukça popüler – yalnızca sosyal medyada değil. Sanal gerçeklik, çalışanlara heyecan verici bir şekilde bilgi sunmak için mesleki eğitim alanında çekici fırsatlar sunar. STIHL’in, bilgiyi iletmek için yeni formatlara olan ihtiyacı karşılamak üzere kendi sanal öğrenme dünyasını yaratmasının nedeni budur. Sanal dünyada, kullanıcılar bilgisayarın ürettiği bir STIHL mağazasında, fütüristik bir laboratuarda veya ormanda yeni ürünlere bakabilirler. Etkileşim için, bilgi edinmenin pratik yolları ve araçları ayrı ayrı alıp kendi bileşenlerine bakma fırsatı da dahil olmak üzere sayısız fırsatlar sunar.

3D gözlüklerle sanal dünyaları keşfetmek
Sanal gerçeklik gözlüğü, izleyicinin bilgisayarla üretilen STIHL eğitim dünyasını 3 Boyutta yaşamasına izin verir. Gözlük, kullanıcının kafasındaki hareketlere tepki vererek 3 boyutlu, 360 derecelik bir görünüm oluşturur. Dolayısıyla başınızı çevirirseniz, bu hareket sanal gerçekte de gerçekleşir. Özel gözlükler, iki görüntüyü farklı perspektiflerden aktarmak için izleyicinin gözlerinin önünde küçük ekranlar kullanır ve böylece 3 Boyutlu alan izlenimi yaratır.

Öğrenciler, bilgi aktarımı sürecinde de aktif bir rol oynayabilir. Örneğin, videolar ve animasyonlar gözleri odaklayarak etkinleştirilebilir. Hedef, tek tek araçların nasıl çalıştığını anlamaya teşvik etmektir.

Nerede olursanız olun, tüm duyularla öğrenin
Etkileşimli STIHL eğitim kursu, akıllı telefon kullanarak tüm dünyadaki STIHL çalışanları tarafından alınabilir. Bu çok önemlidir, çünkü STIHL 160’dan fazla ülkede aktif bir mevcudiyete sahip ve çalışanların dünya çapında modern öğrenme yöntemlerine erişmesini istemektedir. Eğitimin uluslararası bir hedef kitleye yönelik olmasını sağlamak için, uygulama tamamen dil açısından tarafsızdır. Kullanıcı sadece akıllı telefonuyla QR kodunu tarar ve telefonu sanal STIHL mağazasına taşınacak VR gözlüğüne koyar. Bir ürün seçildikten sonra, kullanıcı üç farklı görüntüleme yolu arasından seçim yapabilir: ürün bilgilerini, üç boyutlu bir kesiti veya detaylı bir görünüm ile kontrol edebilir.

STIHL eğitim kısa süre önce e-Öğrenim Ödülü 2017’ye layık görüldü.
STIHL e-Öğrenim platformu, bireysel ürünler ve bileşenler hakkında geniş bilgi yelpazesi sunar. STIHL eğitiminin bir parçasını oluşturan yeni sanal 3D öğrenme dünyası, temel bilgileri, dünya çapında bir kitleye aktarmak için yenilikçi bir formattır.Bilgiyi sunma konusunda öncü yöntemlerden dolayı sanal eğitim programı bir övgü aldı: STIHL eğitim projesi için e-Öğrenim Ödülünü aldı, çünkü 3D dünyadaki içeriği yaşamak için yeni fırsatlar, eğitim katılımcısına bilgi sağlamaktadır. Öğrenmeyi eğlenceli hale getirir ve sonuçları başarılı bir şekilde en üst düzeye çıkarır.