STS 2015 Türk Takımından bir dünya yıldızı doğdu!

STIHL TimbersportS Series (STS) Türk takımı bu sene Polonya’da düzenlenen 2015 Dünya Şampiyonasında iki kez Türkiye rekoru kırmıştı. Yayınlanan istatistikler başka bir gerçeği daha gün yüzüne çıkarttı.
Takım yarışlarında 20 Stocksaw atletini geride bırakan Casper lakaplı Murat Demir 41 cm çapında ki kütüğü yalnızca 7,87 saniyede keserek Dünya’nın en hızlı Stocksaw’cısı oldu. Stocksaw disiplininde 40cm çapında yatay duran kavak ağacından bir kütüğü 5cm işaretli alanın içinde yukarıdan aşağıya tam bir disk çıkartacak şekilde kesmek gerekiyor. Disiplinde yerde çalışan STIHL MS 661 motorlu testereyi sporcu elleri kütüğün üzerinde iken tabancanın patlaması ile yerden alarak 5cm’lik alanın içine koyması ve motorlu testereyi ileri geri hareket ettirmeden, devrini düşürmeden kütüğü en hızlı şekilde kesmesi gerekiyor. Buzadam Casper 1987 doğumlu,Kütahya Simav’da yaşıyor,evli ve iki çocuk babası. 3 Senedir STS Türkiye Eğitim kamplarına katılan Demir hayvancılıkla uğraşıyor.

Murat Demir vs05

STS 2016 Dünya Şampiyonası STIHL’in 90.yıl kuruluş yıl dönümü olması sebebiyle 10-12 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenecek. İnternet sitesinde açıklanan takvime gore daha şimdiden STS Türkiye organizasyonu hazırlıklara başladı.
2016 yılı için belirtilen şartlara ve takvime uygun olarak yapılacak Türkiye Şampiyonası sonrasında takıma girmeye hak kazanan sporcular Ülkemizi temsilen 2016 Dünya Şampiyonasına katılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan başvuru formunu web sitemizde bulabilirsiniz. Türk Bayrağını dalgalandırmak, bu müthiş onur ve gururu yaşamak adına gelecek başvurular öncelikle organizasyon komitesi tarafından değerlendirilecek ve yarışmaya katılımı uygun görülen adaylar yabancı eğitmenlerin seçme ve eğitim kamplarına davet edilecektir.

STS_milli_takimi