Testerenize Sık Kullanmadığınız Zamanlarda Doğru Saklayın

STIHL motorlu testereniz kuru ve tozsuz ortamları sever. Motorlu testerenizi toparlayıp kaldırmadan önce (diyelim ki kış boyunca üç ay kadar) temizlerseniz baharda yeniden kullanılmak üzere hazır olur.

Yakıt Deposunu Boşaltmak
Yakıt deposunu iyi havalandırılmış bir yerde boşaltın ve içini güzelce temizleyin. Karbüratör diyaframlarının birbirine yapışmasını engellemek için öncelikle karbüratörü kurutmanız (bezinden arındırmanız) gerektiğini unutmayın.

Motorlu Testereyi demonte etmek
Zinciri ve palayı yerinden çıkartın, güzelce temizleyin ve koruyucu sprey yağla yağlayın.

Kuru bir yerde saklayın
Motorlu testereniz kuru bir yerde saklanmalıdır. İyi havalandırılmış ve hava koşullarına karşı korunmuş bir yer tercih edin. Açık alanlarda saklamak tavsiye edilmemektedir.

Güneş Işığından Koruyun
Makinenizi doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde saklayın. Makineniz gün ışığına maruz kaldığında UV hasarlanmasına uğrayabilir.

Tozsuz Yerde Saklayın
Motorlu testereniz her zaman tozsuz bir ortamda toparlanıp kaldırılmalıdır. STIHL, makinenizi korumak amacıyla bir dizi özel taşıma çantaları ve kutular geliştirmiştir.

Güvenli Saklama
Motorlu testerenizi diğer insanların (örneğin çocuklar) erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Saklama için en uygun yer kilitli bir oda veya dolaptır.

İlgili Yazılar

Haberler

Ahşap döşemenin temizlenmesi

Ahşap döşeme özellikle gölgeli alanlarda hızlı bir şekilde yeşil film kaplanabilir. Ahşap döşemenin yüksek basınçlı bir temizleyiciyle temizlenip temizlenemeyeceğini merak ettiğiniz olmuştur – burada size ahşap döşemeyi doğru bir şekilde…
Haberler

STIHL Test Odası : İklim Odası

Tüm iklim bölgeleri için hazır STIHL ürünleri tüm dünyada kullanılmaktadır. STIHL, tüm dünyada da güvenilirliğin simgesi halindedir. Sibirya’daki sıcaklıklar donma noktasının altına düştüğünde, kullanıcı zincirli testeresinin çalışacağından emin olmalıdır. Aynı…
Haberler

Single Buck Ayrıntılarını Açıklıyoruz

Orijinal ekstrem spordaki disiplinlerle ilgili yayın serimize başlıyoruz. İlk bölümümüzde, ister izliyor, takip ediyor olun isterseniz ilgisiz olun,  gerçekten kalp atışlarını hızlandıran bir STIHL TIMBERSPORTS® disiplini olan Single Buck’un ayrıntılarını…