TIMBERSPORTS® 2021 Program Duyurusu

STIHL TIMBERSPORTS®, 2021’in ulusal ve uluslararası tüm etkinliklerin tam programını açıkladı.

Uluslararası sezon 31 Temmuz hafta sonu Avrupa Kupası ile başlayacak. Yarışma, kıtanın en iyi kütük kıran ve motorlu testere kullanan yeteneklerine, Avrupa’nın bir numaralı TIMBERSPORTS® sporcusu olmak için rekabet etme fırsatı sağlayacak. Çaylaklar Avrupa Şampiyonası aynı hafta sonu yapılacak ve her iki etkinlik de Almanya’nın Münih kentindeki Motorworld’de kapalı kapılar ardında yapılacak. İki müsabaka başlangıçta dünya genelinde bir etkinlik olacaktı, ancak salgın ve uluslararası seyahat kısıtlamalarının devam eden etkisi nedeniyle, sadece Avrupalı ​​sporcular için düzenlenecek.
Avrupa Kupasını ikinci bir Avrupa etkinliği olan Dünya Kupası Avrupa Elemeleri izleyecek. Avrupa Kupası’nın önde gelen sporcuları, gelecek yıl yapılacak olan 2022 Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmak için yarışacaklar. Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 12 Eylül’de İsviçre’nin Zürih kenti yakınlarındaki Weiach kentinde yapılacak.

TIMBERSPORTS® uluslararası sezonun özetini duyurdu
Uluslararası sezon, 2 Ekim’de Motorworld Münih’te düzenlenecek Bireysel Dünya Şampiyonası ile sona erecek. Yarışma, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve ABD’li ulusal şampiyonları ile Avrupa’nın en iyi sekiz ulusal şampiyonunu, dünyanın en iyi ferdi kütük kırma sporcusu unvanı için bir araya getirecek.

Tüm uluslararası yarışma planları dünya genelindeki pandeminin gelişimine tabidir ve duruma göre değişebilir. Maalesef devam eden durum nedeniyle bu yıl Dünya Takım Şampiyonası’na katılmak mümkün olamayacak.

Ulusal sezonlar da geri dönüyor
Ulusal sezonlar 12 ve 13 Mart’taki Yeni Zelanda Şampiyonası ile başladı ve Ekim ayına kadar dünya çapında devam edecek. Öne çıkan ulusal yarışmalar, Avustralya Kupası’ndan başlayarak 8 Mart’ta STIHL TIMBERSPORTS® sosyal medya kanallarında canlı olarak yayınlanacak ve tüm dünyadaki hayranların yarışlara erişebilmeleri sağlanacak.

Tüm yarışma programı https://data.stihl-timbersports.com adresinde mevcuttur.