TIMBERSPORTS® 2023 Dünya Şampiyonası

Almanya Kasım ayında Porsche-Arena’da Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

2013 ve 2016’nın ardından Dünya Şampiyonası bu yıl Stuttgart’a geri dönüyor. 3 Kasım Cuma ve 4 Kasım Cumartesi günkü Porsche Arena’nın biletleri yarışmadan haftalar önce tamamen tükendi.

20 ülkeden 100’den fazla sporcunun Baden-Württemberg’in başkentine ayak basması ile TIMBERSPORTS® bir festivale dönüşecek. 2016 yılında, iki gün boyunca 12.000’den fazla hayran kutlama yapmıştı. Porsche Arena’nın tamamen kullanılabilmesi için her tarafı açık bir sahne kuruluyor. Böylece 13.000’den fazla coşkulu seyircinin TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonasında yerini almasıyla yeni bir seyirci rekorunun kırılacağı anlaşılıyor.

Avustralya, takım yarışmasında bir kez daha kazanabilecek mi?

Etkinlik 3 Kasım’da 20 milli takımın eleme usulüyle karşı karşıya geleceği takım yarışmasıyla başlayacak. Avustralyalı ‘Chopperoo’lar geçen yıl şampiyonluğa giden yolda durdurulamamıştı. Bu yılda yine favoriler ve eğer tekrar kazanırlarsa, bu onların üst üste dördüncü Dünya Takım Şampiyonası zaferi olacak. Avrupa perspektifinden bakıldığında en güçlü rekabet Polonya ve İsveç’ten geliyor. Almanya Takımı da kendi taraftarının desteğiyle madalya için yarışacak. Organizasyon komitesinden yapılan açıklamada “Türk Takımının Covid sonrası geri dönmesini bekliyoruz. Almanya’daki yoğun Türk seyircisinin yine Porche-Arena’da Avrupa 3. sü olan Türk Takımını özlediklerini biliyoruz” cümleleri yer aldı.

Bireysel yarışmada çok sayıda yarışmacı var ancak büyük favori yok

Takım yarışlarından sonra ki gün, dünyanın en iyi 12 sporcusu Bireysel Dünya Şampiyonasında altı TIMBERSPORTS® disiplininin tamamında birbirleriyle yarışacak. ABD, Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada’nın ulusal şampiyonlarının yanı sıra Avrupa’nın en iyi sekiz ulusal şampiyonu kıyasıya bir mücadele verecekler.

ABD’nin 2021 Bireysel Dünya Şampiyonu Jason Lentz ve Kanada’dan Ben Cumberland da “şampiyon” kimlikleriyle yarışmaya katılıyor. Jamie Head ilk kez Avustralya adına yarışacak. Şampiyona’da gözler Yeni Zelanda adına yarışan ve geçtiğimiz ay vefat eden efsane sporcu Jason Wynyard’ı çok arayacak.

Avrupa’dan, 2023 Avrupa Kupasının galibi Redmer Knol (Hollanda) ve Avrupa Sıralamasında ilk üçe giren Danny Martin (Almanya), Koen Martens (Belçika) ve Michał Dubicki (Polonya) sahnede yerlerini alacaklar.

Canlı yayınlar müsabakaları evdeki taraftarlara da ulaştıracak

Adrenalin dolu yarışlar için bilet almayı başaramayanlar, her iki müsabakayı da resmi TIMBERSPORTS® kanallarındaki canlı yayın aracılığıyla takip edebilecekler. Takım ve Bireysel Dünya Şampiyonaları, seçkin kütük kesme sporlarındaki en üst düzey rekabetin tüm hayranları için Facebook, YouTube ve Twitch’te yayınlanacak. Her iki müsabaka da Almanya, Avusturya, İsviçre ve İtalya’da spor yayın platformu DAZN tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Tarihler:

3 Kasım Cuma, 19.00: Takım Dünya Şampiyonası – Canlı Yayın Bağlantısı : https://www.youtube.com/watch?v=-Fp8h21wotw

4 Kasım Cumartesi, 19:00: Bireysel Dünya Şampiyonası – Canlı Yayın Bağlantısı : https://www.youtube.com/watch?v=cybrlWbVf0M