TIMBERSPORTS® CHAMPIONS TROPHY Şampiyonu Oldu

Amerikalı Matt Cogar, kariyerinde ilk kez 2019 STIHL TIMBERSPORTS® Şampiyonlar Kupası’nı kazanmayı başardı!  İsveç’te 1.400’den fazla seyircinin önünde finalde güçlü rakibi Laurence O’Toole’u mağlup etti.

Cogar, yarışma boyunca etkileyici bir performans sergiledi. İlk olarak adını yarı finalde yazdırma mücadelesinde Yeni Zelanda’lı Jesse Whitehead’i mağlup eden Cogar, yarı finalde 2018 şampiyonu Kanadalı Stirling Hart karşısında muhteşem bir mücadele örneği gösterdi. Merakla beklenen bu mücadelede Cogar, 1:00:91 gibi şok edici bir derece ile Hart’ı mağlup ederek 2018 Bireysel Dünya Şampiyonu Laurence O’Toole ile yüzleşeceği finale ilerleme hakkı kazandı.

Kıyasıya geçen final mücadelesinde Cogar, soğukkanlılığını korumayı başardı. Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck and Standing Block Chop gibi 4 disiplinde rakibine kıyasla iki saniyeden daha az süreler yapmayı başaran Cogar şampiyonluğa uzandı.

Dünyanın en iyi 12 TIMBERSPORTS sporcusunu bir araya getiren bu muhteşem gecede 2018 şampiyonu Stirling Hart üçüncü oldu. Üçüncülük dördüncülük maçında Polonyalı rakibi Michal Dubicki sakatlığı nedeni ile mücadeleye çıkamadı ve dördüncülük ile yetinmek zorunda kaldı.

2019 STIHL TIMBERSPORTS® Şampiyonu Kupa şampiyonu Matt Cogar, “Bu hissi atlatamıyorum, gerçek dışı. Buraya elimden gelenin en iyisini yapmak ve altın madalya alma rüyamı gerçekleştirmek için geldim. Yüzük biraz küçük ama inanılmaz bir his yaşatıyor. Bu çok özel bir kupa.

“Laurence’a karşı olan finalin oldukça zor olacağını biliyordum, ancak bunu bir tarafa koymaya çalıştım ve sadece kendime ve kütüğe odaklanmaya çalıştım.

“Teşekkür ederim İsveç, ev sahipliği için, geri gelmek için sabırsızlanıyorum çünkü  burası muhteşem bir yer.”

Gümüş madalya sahibi Laurence O’Toole, “Performansımdan hala çok mutluyum. Olabildiğince çabuk gittim fakat sonunda kupaya uzanamadım, Matt çok güçlüydü. Umarım bir gün geri dönüp bu kupayı kazanma fırsatım olur. ”

Üçüncüsü bitiren 2018 kazanan Stirling Hart şunları ekledi: “Ne zaman bir madalya kazanırsan mutlu olursun. Ancak bu biraz acı tatlı bir sevinç çünkü bu şekilde madalya kazanmak istemezsin. Dubicki ve ben de seyircilere  bronz madalya için harika bir mücadele izletebilmeyi çok isterdik.”

“İsveç, bu yılki Şampiyonlar Kupası için muhteşem bir ev sahibi oldu, gelecekte tekrar geri gelmek için sabırsızlanıyorum. Daha ne isteyebilirsin, buradan bir madalyayla ayrılıyorum…” Kupada mücadele eden diğer sporcular ise şu şekilde: Robert Ebner (Almanya), Ferry Svan (İsveç), Armin Kugler (Avusturya), Martin Kalina (Çek Cumhuriyeti), Elgan Pugh (Büyük Britanya), Martin Komarek (Çek Cumhuriyeti) ve Andrea Rossi (İtalya)

TİMBERSPORTS hakkında daha fazla bilgi edinmek için veya Türk Takımı’nı daha yakından tanıyabilmek, hatta bir parçası olabilmek istiyorsanız, sizleri yenilenen TIMBERSPORTS sayfamıza bekliyoruz. Sayfaya gitmek için buraya tıklayınız.