TIMBERSPORTS® Daha Sert, Daha Hızlı ve Daha renkli !

Yeni Uluslararası Sezon başlıyor!

Balta ve testereleri keskinleştirme zamanı. 2017 yılı içinde düzenlenecek iki Uluslararası STIHL TIMBERSPORTS® yarışmasının tarihleri ​​de netleşti: Şampiyonlar Kupası, 20 Mayıs’ta Hamburg’da (Almanya) ve 3 ve 4 Kasım’da Lillehammer (Norveç) Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak. Dünya Şampiyonu, Yeni Zelandalı Jason Wynyard, Alman Şampiyonu Dirk Braun da dahil olmak üzere dünyanın en iyi sporcuları, önümüzdeki müsabakalara hazırlanıyor.

Kış molası sona erdi ve en iyi atletler 2017 yılı ilk uluslararası STIHL TIMBERSPORTS® yarışması için hazırlar. “Hands on the wood” çığlığı, 19 Mayıs’ta düzenlenecek olan Rookie Dünya Şampiyonası, ardından da 20 Mayıs’ta Şampiyonlar Şöleni’nde çınlıyacak. Yaz aylarında dünya çapında 15 ülkede düzenlenen ulusal şampiyonalar, hangi sporcuların sonbahar finallerine katılabileceğine karar verecek: Dünya Şampiyonaları 3 ve 4 Kasım’da Lillehammer’da (Norveç) yapılacaktır. 20’den fazla ülkeden 100’den fazla sporcu, bireysel ve takım yarışmalarında bir araya gelecek.

Şampiyonlar Kupası: nefes kesen lokasyonda muhteşem düello
Dünyanın dört bir yanından en iyi atletler, Hamburg’un heybetli limanındaki Şampiyonlar Kupası için savaşacaklar. 2016 Dünya Şampiyonası’ndaki ilk 8 sporcu, kütük kesme sporunda ki en zor test için seçildi. Yeni Zelanda, ABD, Çek Cumhuriyeti, Kanada, Almanya, Avustralya, İsviçre ve Fransa’daki sporcular bunu başardı: Nakavt turlarında, iki sporcu bire bir olacak şekilde dört disiplini kapsayan rekabete girer ve en iyi dört kütük, bir dakikadan kısa bir sürede yakacak oduna döner. Şampiyonlar Kupası, sporcuların kendi sınırlarına zorlayacak, güçlerini, dayanıklılıklarını ve istikrarını test edecek.

Rookie Dünya Şampiyonası, Şampiyonlar Kupası’ndan bir önceki gün Hamburg’da yapılacak. Dünyanın dört bir yanından gelen, geleceğin atletleri kapasitelerini ve mücadelerini gösterebilecek.

Lillehammer, Kasım ayında Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak Uluslararası sezonun en önemli mücadelesi Lillehammer (Norveç) 3 ve 4 Kasım tarihlerinde olacak. Dünya Şampiyonaları, hangi seçkin sporcunun ve hangi takımın dünyanın en iyisi olduğunu belirler. Heyecanlı, ekip ve bireysel mücadeleleri, dünyanın her tarafından 100 atlet üzerinde sporcuyu çeker. Son Bireysel dünya şampiyonu Yeni Zelanda’lı Jason Wynyard sezon başlangıcı hakkında konuştu. Wynyard şunları söyledi: “Açıkçası, unvanımı korumak için elimden geleni yapıcam. Geçen yılki başarı gerçekten özeldi; ve bu sezon aynısını tekrarlayacağım” dedi.

Taraftarlara heyecan veren muhteşem disipler
STIHL TIMBERSPORTS® Series, uzun bir geçmişe sahip kütük kesme sporunda uluslararası bir seridir. İlk yarışmaların tarihi 1870’e kadar gitmektedir. İlk Odun kesme Dünya Şampiyonası 1891 yılında Tazmanya’da düzenlenmiştir. Bu zamandan beri kütük kesme sporu dünya çapında yaygınlaşmıştır. Bugün bile neredeyse tüm dallar -üçü baltayla üçü testereyle- geleneksel ormancılık faaliyetlerini çağrıştırmaktadır. Tüm dallar sporcu ve
sporcunun taşıdığı ekipman ile kütük arasındadır. Dünya Şampiyonasının bireysel yarışmasında ve Dünya çapında gerçekleştirilen birçok ulusal şampiyonada sporcular altı disiplini tamamlamak zorundadır -Springboard, Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop ve Hot Saw. Springboard ve Hot Saw disiplinleri Dünya Şampiyonası Takım Yarışmasına dahil edilmemiştir. Seçkin Atletlerin Dünya Şampiyonası mücadelesi Eurosport ve dünya çapında yayın yapan diğer televizyon kanallarındaki milyonlarca hayranın yanısıra 10,000 kadar canlı izleyen seyircinin ilgisini çekmektedir.