Timbersports® Dünya Şampiyonası 2023

2022 Dünya Şampiyonası’nın sona ermesiyle, Orijinal Ekstrem Spor serisindeki en prestijli ve gelecek yılın uluslararası takvimindeki en önemli yarışması olan; 2023 Timbersports Dünya Şampiyonası’nın 3-4 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Stuttgart kentindeki Porche Arena’da gerçekleşeği büyük bir heyecan ve coşku ile duyuruldu.

2013 ve 2016 yıllarında da ev sahipliği yapan Stuttgart Porsche Arena, Dünyanın en iyi sporcularına yeniden ev sahipliği yaparak; STIHL Timbersports fanlarına heyecanlı bir atmosfer yaratılması planlanmaktadır.

Timbersports Dünya Şampiyonası, daha önceki yıllarda olduğu gibi 20’den fazla ülkenin 120 sporcu katılımı ile elit ağaç kesme sporlarının en iyi performansını, 2 günlük yüksek oktanlı yarışta sergileyecekler.

2023 Dünya Takım Şampiyonası; 3 Kasım Cuma günü, her ülkeden 4 sporculu milli takımların,bayrak yarışı formatında tamamladığı bir eleme sisteminde Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck ve Standing Block Chop disiplinlerinde kıyasıya yarışmalarına şahit olacağız.

Sekiz Numaralı Chopperoos’un ünvanını kim inkar edebilir ki ?

İsveç’te düzenlenen 2022 Dünya Takım Şampiyonası’nda yedinci şampiyonluğu kazanan Avustralya Takımı(Chopperoos), 2023 yılında da performans sergileyecekler. Onların bu başarı egemenliğini durdurmaya kararlı Yeni Zellanda ve 2022 ikincisi ABD ile yeniden büyük bir karşılaşma yaşanacak.

Avustralyalı De Losa’dan Çifte Savunma

2022 Timbersports Dünya Şampiyonası’nda çifte zaferi kutlayan De Losa; 4 Kasım Cumartesi günü Bireysel Dünya Şampiyonası’nda, Dünya’nın en iyi 12 sporcusunun, 6 Timbersports Disiplini’nde 3 turlu eleme formatında birbirleriyle yarıştığına bu yılda şahit olacak  ve kim bilir belki de yarışacak.

ABD, Kanada ve Avustralya’nın ulusal şampiyonları başta olmak üzere ; 2023 sezonu boyunca Bireysel Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanan en iyi bireysel sporcular ile Avrupa’nın en iyi 8 ulusal şampiyonu, 2023 Bireysel Dünya şampiyonası’nda kıran kırana bir performans ile heyecan verici 2 gün yaşayacağız.

Her disiplinde, yarışmacılara disiplini tamamlamak için geçen süreye göre puan verilir ve her turdan sonra en düşük sıralamadaki sporcu elenir. Üç rauntta en yüksek puanı alan sporcu,2023 Dünya Şampiyonu olarak ilan edilecek.

Biletler Şimdi Satışta

Bu heyecanı yerinde izlemek için online biletleri http://www.easyticket.de/timbersportseng http://www.easyticket.de/timbersportseng adresinden erken indirim fırsatıyla satın alabilirsiniz.

Şimdiden biletleri hızla tükenen 2023 Timbersports Dünya Şampiyonasını izlemek için Proche Arena’nın Timbersports fanları ile dolup taşacağını hissediyoruz.

STIHL TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonası 2023
Porsche-Arena, Stuttgart, 3 – 4 Kasım 2023