TIMBERSPORTS® Rookie Dünya Şampiyonası’nı İsveç Kazandı

Hamburg, Mayısın son Cumartesi gecesi aksiyon dolu bir etkinliğe sahne oldu. Kötü hava şartlarının ardından rekabetin bir kısmı Cumartesi akşamına ertelenmek zorunda kalınmış olsa da, dünyanın kütük kesme sporunda en yetenekli gençleri başladıkları şeyi tamamlamak için sahneye döndüler. Kanada’dan George Williams üçüncü olurken, Avustralya’dan Blake Marsh ikinci oldu.

Ferry Svan’ın güzel manzaraya önünde zaferi
Daha ilk disiplinde, müsabakanın İsveç’li Ferry Svan ve Avustralya’lı Blake Marsh’ın arasında son saniyeye kadar süreceği açık bir şekilde anlaşıldı. Ferry, ilk disiplini Cuma akşamı 11.32 saniyede yıldırım hızlında tamamladı. Zorlu hava nedeniyle ertesi güne ertelenme olmasına rağmen, Svan, Cumartesi günü başladığı işe kaldığı yerden devam etti ve sırada ki iki disiplin olan Standing Block ve Single Buck’da ikinci sırayı aldı. Bununla birlikte, en yakın rakibi Blake Marsh’da üç disiplinde başarılı zamanlamalar yaparak muhteşem final için arayı sıcak tuttu. Müsabaka sonunda, Svan’ı dört disiplinden sonra Marsh’dan sadece bir puan ayırdı. Svan: “Burada bulunmaktan ve yaptığım sıkı eğitimin başarılı olduğunu görmekten çok mutluyum. Bu başarı ile mutluluğun ötesindeyim “dedi.

Muhteşem düellolar ve çelik gibi sinirler
STIHL TIMBERSPORTS® Serisinin bir parçası olarak düzenlenen Rookie Dünya Şampiyonası, bu yıl bir kez daha dünyanın en yetenekli genç kütük kesme sporcularının göz kamaştıran düellolarına sahne oldu. Kısa süre öncesine kadar spor, Avustralyalı, Kanadalı ve Yeni Zelandalı sporcuların hakimiyetinde geçiyordu, ancak etkileyici performansıyla Ferry Svan bu seriye son vermeyi başardı ve bir Avrupa ülkesi altın madalyayı kazandı. Svan, Marsh ve Williams’ın ardından Rookie Dünya Şampiyonasında yer alan diğer genç sporcular Amerika Birleşik Devletleri’nden William Adams, Fransa’dan Guillaume Scheppler, Büyük Britanya’dan Scott Fowkes, İsviçre’den Simon Grüter ve Almanyadan Jannik Lindner oldu. Sporcular dört disiplinde yarıştı; Stock Saw, Underhand, Single Buck ve Standing Block.

results

 

George Williams (CAN) Ferry Svan (SWE) Blake Marsh (AUS)