VIKING Markası’nın STIHL’e Geçişi

Parlak yeşil bir çim biçme makinesine, çim biçme traktörüne, bahçe öğütücüsüne veya çapalama makinesine sahipseniz, VIKING markasında neler olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Veya STIHL makinalarının bir hayranıysanız elinize geçen yeni bir ürün kataloğunda STIHL Çim Biçme Makinaları ve Traktörlerini görmek sizi şaşırtmış olabilir.

VIKING’in 1992 yılından beri yani tam 27 senedir STIHL’e ait olduğunu biliyor muydunuz? Hem STIHL hem de VIKING, birbirlerini başarılı şekilde tamamlayan ürün yelpazelerine sahip, yaklaşık 30 yıldır uyum içinde çalışmakta olan “Premium” markalar. Ancak bundan sonra bu iki marka tek bir çatı altında buluşuyor – VIKING markası altındaki makineler 2019’dan başlayarak STIHL’e dönüşüyor!

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Renk

VIKING ürettiği dayanıklı ve kaliteRT-RT6112C-AW-002li bahçe makinaları ile her zaman STIHL’in gurur ve güven duyduğu bir marka olmayı başardı. Ancak dünya çapında STIHL’in ulaştığı marka bilinilirliğine VIKING pek yaklaşamadı. Bu nedenle artık o yeşil bahçe bakım makinaları STIHL güvencesi altında yıllardır tanıdığımız ve çok sevdiğimiz STIHL turuncusu ile karşımıza çıkıyorlar. STIHL’in bahçe makinalarındaki 27 yıllık tecrübesini bilmeyenler için bu pazara giriş yapması büyük bir risk olarak algılanabilir, ancak 1992’den beri çim biçme makinaları, traktörleri ve çok daha fazlasını güvenle üretme tecrübesi ile STIHL aslında çok doğru bir hamle yapmıştır.

Avusturya’da İnovasyon

Bahçe bakım makinelerinin geliştirilmesi ve üretilmesinde en ön sırada Avusturya’nın Tirol Eyaleti’nde bir Yetkinlik Merkezi bulunmaktadır. Bu ileri teknoloji tesis, iMow Robotik Çim Biçme Makinesi dahil birçok çim bakımı yeniliğinin bulunduğu ve geliştirildiği yerdir ve Avrupa’da bu tür ürünlerin üretildiği tek yer olarak göze çarpar. Çok büyük bir Ar-Ge (Araştırma – Geliştirme) Ekibi bu tesiste hem bahçe makinelerinin hem de STIHL Akülü Ürünlerin tasarım ve testlerini yaparlar. Yetkinlik Merkezi’nde bulunan yankısız oda sayesinde son kullanıcıya rahatça aktardığımız ses basınç seviyeleri ve ses güç seviyeleri oldukça kesin bir şekilde hesaplanır.

Evet VIKING gidiyor, fakat kesinlikle unutulmayacağından emin olabilirsiniz! Üretimi duran her ürün için en az 10 yıl boyunca yedek parçaların tedarikinin yapılacağı sözümüz VIKING ürünleri için de geçerlidir. Aynı zamanda VIKING ürünlerinizin bakım ve onarım ihtiyaçları Profesyonel Yetkili Servis Ağımız tarafından ve SADAL güvencesi altında giderilmeye devam edecektir. Size en yakın Yetkili SADAL Bayi veya Servisini görüntülemek için tıklayınız.

Şimdi STIHL Markası altında pazara giren bahçe ürünlerinin bazılarına bir göz atalım:

  • RM-RM253T-SP-002RM 253 (T) kompakt çim biçme makinesi orta ve büyük çim alanlarda tercih edilebilen 7 kademeli merkezi kesim yükseklik ayarı ve 51cm kesim genişliği ile 1.800m2’ye kadar alan biçebiliyor. Ürün isminde T olan modellerde ise 1 ileri vites özelliği bulunuyor.

 

  • RM 650 T modRM-RM650T-SR-001eli sayısız konfor ve teknik özelliği ile 2.000m2’ye kadar alan biçebiliyor. 1 ileri vites, güçlü Kohler Motor, 48 cm kesim genişliği, 70 litre çim sepeti, 7 kademeli merkezi kesim yükseklik ayarı ve alüminyum gövdesi ile konforlu ve rahat bir çim biçme tecrübesi sunuyor.

 

  • RT-RT6127_ZL-SR-001RT 6127 ZL Çim Biçme Traktörü çift silindirli 723cm3 hacimli B&S motoru ile 10.000m2’ye kadar alan biçebiliyor. 125 cm kesim genişliği, 350 litre sepet hacmi, elektromanyetik bıçak kavraması, hidrostatik şanzımanı ve LCD göstergesi ile eşsiz bir çim biçme keyfi vaat ediyor.

 

Diğer Yeni STIHL Çim Biçme Makinelerinin özelliklerini görmek için model numaralarının üzerine tıklayabilirsiniz. RM 248 / RM 248 T / RM 448 TC.

Diğer Yeni STIHL Çim Biçme Traktörlerinin özelliklerini görmek için model numaralarının üzerine tıklayabilirsiniz. RT 5097 / RT 6112 ZL.

Eğer bir VIKING kullanıcıysanız, sizin hayatınızı daha da kolaylaştıracak bahçe makinaları üretmenin her zaman ilk önceliğimiz olmaya devam edeceğinden şüpheniz olmasın. Eğer bir STIHL hayranıysanız, artık serinize ekleyebileceğiniz yeni STIHL Bahçe Makinaları mevcut! Üstelik 1992 yılından beri bahçe makinaları tasarım ve üretimi üzerine önemli bir tecrübeye sahip olan STIHL güvencesi ile…

Marka değişimi hakkında sorularınız veya yorumlarınız mı var? Dilerseniz Facebook veya Instagram sayfalarımız üzerinden veya info@sadal.com.tr adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Haberler

STIHL BioPlus zincir ve pala yağı

STIHL bünyesinde büyük bir tutkumuz var: her zaman işleri kullanıcı için biraz daha kolaylaştırmak. Yani makineler ve teknolojiler sürekli olarak geliştirilmekle kalmaz, aynı zamanda ileri teknoloji yağlar ve yağlayıcılar da…
Haberler

Havalandırma ve Tarama – Çim Sağlığı

Düzenli biçme, sağlıklı, güçlü çim için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Bununla birlikte, bir çimin diriliği ve sağlığı, artık amatör bahçıvanlar arasında da gittikçe yaygınlaşan ama profesyonellerin kullandığı ve çok iyi bildiği…
Pratik Bilgiler

Akü Hafıza Etkisi nedir?

Bazı akülerde, tekrarlanan kısmi şarjla enerji kapasitelerini kaybetmelerine neden olan hafıza etkisi hakkında bir şeyler duymak alışılmadık bir durum değildir. Akünün gücü düştüğünde, akülü el aletinizin çalışma süresi kısalır ve…