Wil’deki STIHL Zincir Fabrikası 40 Yaşında

Wil, İsviçre’deki fabrika 1974 yılından beri motorlu testereler için zincir üretmektedir. Bu bağlı kuruluş 2014 yılında 40. kuruluş yıldönümünü kutlamıştır ve seremoniye önemli isimler katılmıştır. Şimdi fabrika ve başarısının ardındaki detaylara yakından bakalım.

St. Galen kanton başkanı Heidi Hanselmann konuşmasında zincir fabrikanın performansına atıfta bulundu: “Şirket altı çalışan ve iki makine ile faaliyete başladı. Bugün STIHL kantondaki en büyük ve en önemli özel sektör kuruluşlarından biri haline geldi”. İcra Kurulu Başkanı Dr. Bertram Kandziora diğer motorlu testere markalarının müşterileri de dahil olmak üzere her gün tüm dünyadan daha fazla müşterinin STIHL motorlu testerelerini tercih ettiğini vurguladı.

İyi koşullar, üstün kalite
Üretim miktarındaki sürekli artış yatırımcıların genişlemeyi desteklemesine yol açmıştır. Wil fabrika Mesul Müdürü Joachim Zappe bu durumdan özellikle memnuniyet duyduğunu dile getirmiş ve bu gelişmeyi Wil’deki “özel üretim için mükemmel koşulların” da dahil olduğu çeşitli faktörlere bağlamıştır. “En önemlisi, burada mükemmel biçimde becerikli çalışanlarımız bulunmaktadır – ve İsviçreliler güvenilirlik ve hassasiyetleriyle meşhurdur. Bu zincir testerelerimizin kalitesi için önemli bir artıdır”.

40 yıldan uzun büyüme süreci
40 yıllık faaliyeti süresince zincir fabrikası altı kişilik bir operasyondan yaklaşık 900 çalışanı ve iki sahası bulunan bir şirkete dönüşmüştür. 2008 yılında Bronschhofen (St. Gallen) civarında ikinci üretim sahası açılmıştır. Personeline olan minnettarlığını göstermek amacıyla STIHL Ağustos 2014 tarihinde fabrikanın 40. yılını kutlamak üzere büyük bir personel partisi düzenlemiştir. Bu kutlamaya 1000’den fazla kişi katılmıştır.

Fabrikanın stratejik önemi
Dr. Nikolas Stihl konuşmasında İsviçreli bağlı şirketin grup için önemini vurguladı: “Zincir fabrikası STIHL için çok büyük önem taşımaktadır. Kuruluşumuz, hem tahriki, hem de pala ve testere zincirini – yani tüm kesme eklentisini üreten tek benzinli zincir testere üreticisidir ve bu durum büyük bir rekabet avantajı sağlamaktadır”.

 “STIHL Sondermaschine”: STIHL için STIHL tarafından geliştirildi
Wil fabrikada üretimde kullanılan makinelerin çoğunda “STIHL Sondermaschine” etiketi bulunmaktadır. STIHL tarafından özel olarak geliştirilen bu yüksek performanslı makineler testere zinciri üretiminde kullanılmaktadır. Üstün kalite ve küresel başarı sağlamaktadır. Wil yalnız bir üretim lokasyonundan fazlasıdır. Aynı zamanda şirketin Almanya’daki merkezi için bir araştırma ve geliştirme ortağıdır. Joachim Zappe: “Zincirlerimiz yalnız rekabetin bir adım ötesinde oldukça ve üstün kaliteli zincirler ürettikçe dünyanın en iyisi olmaya devam edebilir”.