Yaprak Üfleme Makineniz İçin Doğru Nozul Seçimi

İster bahçıvan ister özel kullanıcı olun, STIHL Üfleme Makineleri, her türlü bahçe makinesi yelpazesinin son derece yararlı bir parçasıdır. STIHL, yaprakları, döküntüleri ve çimleri temizlemek için çok çeşitli el ve sırt tipi üfleme makinesine sahiptir. Ayrıca üfleme makinelerimiz için, farklı yüzey ve malzeme türlerindeki performanslarını artırmaya yardımcı olan bir dizi ek nozul sattığımızı biliyor muydunuz? Hayatınızı kolaylaştıracak “yaprak üfleme” başlığını seçmek için okumaya devam edin.

DÜZ NOZULLAR

Kendinizi düzenli olarak ıslak yaprak yığınları gibi ağır malzemeleri temizlemek durumunda buluyorsanız, düz bir nozul kısa sürede en iyi arkadaşınız haline gelecektir. Düz nozullar, üfleme makinesinin hava hızını artırmak için tasarlanmıştır. Böylece yere yapışan ıslak malzemenin çıkarılması daha kolay hale gelir. STIHL’de iki farklı tipte düz nozul mevcuttur. Düz yaprak üfleme nozulu ve kavisli düz nozul. Düz nozul, daha önce de belirtildiği gibi üfleme makinenize yüksek hava hızı sağlayan dar bir profile sahiptir. Kavisli düz nozullar ise daha yüksek hava hızına sahip olmanın yanı sıra yerdeki kiri ve döküntüleri doğru bir şekilde hedefleyebilir. Bu, hava akımının yere paralel olarak yayılmasını sağlayan nozulun kavisli şekli sayesindedir.

 

 

 

 

 

 

Uyumlu modeller

BGE 71, BGA 57, 86, 100 ve 300, BR 430, 500, 600, 700 ve 800, BG 56 ve 86 ve ayrıca SHA 56 da dahil olmak üzere üfleme makinesi modellerinin çoğuna uyacak çeşitli düz nozullar mevcuttur.

YUVARLAK NOZULLAR

STIHL sırt tipi üfleme makinelerinin çoğu standart olarak kavisli yuvarlak nozullarla gelir, ancak bazı kullanıcılar düz yuvarlak nozulları tercih eder. Yuvarlak nozullar, temizlemeye çalıştığınız yüzeyler boyunca eşit bir hava yayılımı sağlar. Ayrıca kullanıcı üzerindeki jiroskopik kuvvetleri azaltmak için tasarlanmışlardır.  Bu, kullanım sırasında daha sabit bir üfleme yönünü koruyabileceğiniz anlamına gelir ve üfleme makinenizin çalışmasının zahmetsiz hale gelmesini sağlar!

Dikkat edilmesi gereken bir nokta da STIHL BR 800 C-E sırt tipi üfleme makinesinin standart olarak düz yuvarlak bir nozulla gelmesidir; bunun nedeni BR 800 C-E benzinli sırt tipi üfleme makinesinin üfleme kuvvetinin çok yüksek olmasıdır. Düz yuvarlak nozul bu özel üfleme makinesinin kullanımını daha rahat hale getirir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar sırt tipi üfleme makinelerinde kavisli yuvarlak bir nozul olmasını tercih eder. Bu nedenle STIHL BR 800 C-E için özel olarak tasarlanmış kavisli yuvarlak bir nozul sunuyoruz. BR 800 C-E’nin yüksek güç çıkışı ve üfleme kuvveti nedeniyle bu başlığın kullanımı yalnızca bisiklet tutma yeri eklentisiyle birlikte kullanılmalıdır.

Uyumlu modeller

BR 350, 430, 450, 500, 600, 700, 800 ve BGA 300 dahil tüm sırt tipi üfleme makinelerine uyacak çeşitli yuvarlak nozullar mevcuttur.