Yaprak Üfleyiciniz İçin Nozul Seçimi

Peyzaj sorumlusu, bahçıvan veya özel kullanıcı olun, STIHL üfleme makineleri, özellikle yılın bu zamanında herhangi bir bahçe makinesi cephaneliğinin son derece yararlı bir parçasıdır. STIHL, yaprakları, döküntüleri ve otları temizlemek için elde taşınır veya sırt tipi üfleme makinesi yelpazesine sahiptir. Ancak üfleme makinelerimiz için, farklı yüzeyde kullanım ve üfleme performanslarını iyileştirmeye yardımcı olan bir dizi ek nozul sattığımızı biliyor muydunuz? Hayatınızı kolaylaştırmak için hangi yaprak üfleme başlığını kullanabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Düz Nozullar

Kendinizi düzenli olarak ıslak, ağır malzemeleri (ıslak yaprak yığınları gibi) temizleme ihtiyacı duyar bir şekilde buluyorsanız, o zaman düz bir nozul yakında en iyi arkadaşınız olacaktır. Yassı nozullar üfleme makinesinin hava hızını artırmak için tasarlanmıştır.  Yani zemine yapışmış ıslak malzemenin çıkarılması daha kolay hale gelir. STIHL’de iki farklı tipte düz nozul mevcuttur. Tam düz nozul ve kavisli düz nozul. Düz nozul, daha önce belirtildiği gibi üfleme makinenize yüksek hava hızı sağlayan dar bir profile sahiptir. Öte yandan kavisli düz nozullar daha yüksek hava hızına sahiptir ve yerdeki kiri ve döküntüleri doğru bir şekilde hedefleyebilir. Bu, hava akışının zemine paralel olarak yayılmasını sağlayan nozulun kavisli şekli sayesindedir.

Yuvarlak Nozullar

Çoğu STIHL sırt tipi üfleme makineleri standart olarak kavisli yuvarlak nozullarla gelir, ancak bazı kullanıcılar düz yuvarlak nozulları tercih eder. Yuvarlak nozullar, temizlemeye çalıştığınız yüzeyler arasında eşit bir hava dağılımı sağlar. Ayrıca kullanıcı üzerindeki jiroskopik kuvvetleri azaltmak için tasarlanmıştır. Bu, kullanım sırasında daha sabit bir üfleme yönünü koruyabileceğiniz anlamına gelir ve bu da üfleme makinenizin çalışmasının zahmetsiz olmasını sağlar!

Unutulmaması gereken bir nokta, STIHL BR 800 C-E sırt tipi üfleme makinesi standart olarak düz yuvarlak bir nozulla gelmesidir – bunun nedeni, BR 800 CE benzinli sırt tipi üfleme makinesinin üfleme gücünün çok yüksek olmasıdır. Düz yuvarlak başlık, bu özel üfleyicinin kullanımını daha rahat hale getirir. Ancak, bazı kullanıcılar sırt tipi üfleme makinelerinde kavisli yuvarlak bir nozula sahip olmayı tercih ederler ki bu nedenle özellikle STIHL BR 800 C-E için tasarlanmış kavisli yuvarlak bir nozul sunuyoruz. BR 800 C-E’nin yüksek güç çıkışı ve üfleme kuvveti nedeniyle bu nozulun kullanımı yalnızca bisiklet sap ile kullanılmalıdır.

Konu ile ilgili diğer yazılarımıza göz atmak isterseniz başlıklar aşağıdadır;

Hangi üfleme makinesi sizin için doğru tercih!

Üfleme performansını ölçmenin yeni yolu: BİLİM

Mükemmel üfleyici seçimi