Yeni FSA 90 Akülü Tırpan ile Tanışma Zamanı

Biçme ve seyreltme işleriniz için yeni kablosuz güç: STIHL FSA 90 Akülü Tırpan,  2022 tırpan sezonuna hazır…Profesyoneller artık bahçe bakımı ve peyzaj işleri için yeni, güçlü ve sessiz bir seçeneğe daha sahip. FSA 90 Akülü Tırpan, STIHL’in akülü ürünler sınıfına eklediği en yeni ürünlerden biridir. STIHL ürün serisindeki bu yeni akülü tırpan, hastane alanları ve mezarlıklar gibi gürültüye duyarlı kentsel alanlardaki hafif biçme işleri için son derece uygundur. FSA 90 ayrıca trafik adalarının, oyun sahalarının ve spor kulübü alanlarının yanı sıra konut komplekslerinin ve  parklar gibi kamusal alanların bakımı için de idealdir. Ergonomik şekilli bisiklet sap herhangi bir alet kullanmadan ayarlanabilir ve özel tırpan hareketini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

FSA 90, akülü tırpanlarda ilk kez uygulanan yenilikçi ECOSPEED işleviyle donatılmıştır. Bu, kullanıcının belirli bir iş için çalışma hızını tam olarak ayarlamasını sağlar. Kısmi gazla çalıştırmada akünün çalışma süresi iki katına çıkarılabilir, çalışma gürültüsü azaltılır ve kesme ataşmanının nesne fırlatma eğilimi azaltılmış olur.

FSA 90, operatörün misina kafaya alternatif olarak başka bir kesme ataşmanı kullanmasına izin veren STIHL akülü ürün gamının ilk çalı tırpanıdır. STIHL tarafından yakın zamanda geliştirilen iki bıçaklı GSB 260-2 çim kesme bıçağı, biçme işlerinde hızlı ilerleme için 260 mm çapa ve özel kaplamaya sahiptir. 380 mm kesim çapına sahip kendini kanıtlamış AutoCut 25-2 misina kafa, çitlerin altında ve duvarlar veya basamaklar boyunca çalışırken tercih edilir.

Güçlü olduğu kadar kullanımı da keyifli
Bu makine hem hafif hem de güçlüdür. STIHL FSA 90 sadece 3,2 kg ağırlığındadır (aküsüz). Yeni akülü tırpanın etkileyici özellikleri arasında, kesme donanımına doğrudan tahrik tarafından sağlanan yüksek güç ve STIHL tarafından geliştirilen fırçasız elektrikli motor teknolojisi bulunmaktadır. EC motor, olağanüstü verimlilik ile karakterize edilir ve çalışırken mekanik olarak neredeyse hiç aşınmaz. FSA 90, belediye, park, bahçe işlerinde ve peyzaj bakımında çalışan profesyonellerin, günlük işleri için ideal bir üründür. Düşük ağırlığının yanı sıra diğer faydaları arasında emisyonsuz güç ünitesi ve düşük çalışma gürültüsü yer alır. Operatör konforu için tasarlanan diğer bir özellik de kulaklığa gerek olmamasıdır.

STIHL AP Akü sınıfının bir parçası olarak FSA 90, herhangi bir STIHL AP Akü ile kullanılabilir. FSA 90, AP 300 akü ile 45 dakikaya kadar çalıştırılabilir. ECOSPEED modunda daha düşük hızda çalıştırma, akü şarjı başına çalışma süresini neredeyse iki katına çıkarır.

 

Yeni FSA 90 Akülü Tırpan, SADAL yetkili bayilerinde ve S-line‘da satışa sunulmaktadır.