Yeni motorlu testere modelimiz STIHL MS 150 TC-E

Benzin motorlu testerelerin en hafifi
1,0 kW’lık güçle sadece 2,6 kg ağırlığındaki STIHL MS 150 TC-E , profesyonel ağaç bakımı işlerinde yeni bir çığır açıyor. Yalnızca STIHL tarafından geliştirilen 1/4 “Picco Micro zinciri ile birlikte, tüy kadar hafif MS 150 TC-E güvenilir ve doğru kesim sunar. Güçlü STIHL 2-MIX motor ile donatılmış kompakt makine, ErgoStart ve yorgunluğu önlemek için tasarlanmış titreşim önleme sistemi ile hızlı bir şekilde bahçe ve peyzaj alanlarında ki işleriniz için vazgeçilmeziniz olacak.

STIHL’nin en kompakt ürünlerinden olan STIHL MS 150 TC-E, üstün güç / ağırlık oranı ve temiz kesimiyle profesyonel ağaç bakımı için idealdir. Bu sağlam, hafif, üstten tutmalı testerenin uzun süre omuz yüksekliğinde tutulması gereken işlerde ki uyumu sizi şaşırtacak. MS 150 TC-E, bu güç sınıfı için özel olarak STIHL tarafından geliştirilen 1/4 “Picco Micro (PM3) testere zinciriyle birleştiğinde yüksek kesme gücünü hassas bir kesim ile birleştirerek ağaç budama ve bakım işlerinde vazgeçilmeziniz olacaktır. 1/4 inçlik ve sekiz dişli makara  sayesinde, pala ucu dar bir tasarıma sahiptir. Kısıtlı çalışma koşullarında dahi kolay kesime yardımcı olur.

STIHL_MS150TC-E_Produktmini

Duyarlı ve ekonomik
MS 150 TC-E, geri tepme olmadan kolay başlatma için mikroişlemci kontrollü ateşleme özelliğine sahiptir. Dijital ateşleme modülü aynı zamanda mümkün olan en iyi güç çıkışı ve çok iyi hızlanmayı sağlar. STIHL 2-MIX güç ünitesi, konvansiyonel STIHL iki zamanlı motorlar ile karşılaştırıldığında yüzde 20’ye kadar daha az yakıt kullanır. Bu da daha uzun çalışma süreleri ve daha düşük çalışma maliyeti anlamına gelmektedir. Buna ek olarak, egzoz emisyonları yüzde 70 oranında azdır. 2-MIX teknolojisi bu nedenle çevre dostu ve 2014 yılında yürürlüğe giren AB II egzost emisyon standardına uygundur. Motoru çalıştırmak, başlangıç vuruş sayısını azaltan entegre manuel yakıt pompası ile kolaylaştırılmıştır. Standart olarak takılmış ErgoStart sistemi, STIHL MS 150 TC-E’nin hızlı ve güvenilir bir şekilde çalıştırılmasını sağlar.

Kolay taşıma
STIHL MS 150 TC-E’deki karbüratör kutusu kapağı, hızlı ve kolay hava filtresi değişimi için aletsiz açılabilir. Benzin deposu ve yağ deposundaki patentli özel kapaklar, benzer şekilde alete ihtiyaç duyulmaksızın açılıp kapanır. Bu özellik, kolay erişilebilir büyük doldurma ağızları ile birlikte, yakıt ikmali için harcanan süreyi kısaltıyor. Her iki depo da gözle görülür, bu yüzden seviye bir bakışta kontrol edilebilir. Motor ve dönen zincir nedeniyle oluşan titreşimlerin saplara iletilmesi  STIHL antivibrasyon sistemi ile somut olarak azaltılır. Zincirin gerilmesi, keskin zincir dişleriyle temas etmeden yan taraftan rahat ve emniyetli bir şekilde yapılabilmektedir.

Teknik Özellikler

  STIHL MS 150 TC-E
Silindir Hacmi (cc): 23.6
Güç (kW/ BG): 1.0/1.3
Ağırlık (kg):* 2.6
Güç-Ağırlık Oranı
(kg/kW):
2.6
Ses Basınç Seviyesi (dB(A)):** 97
Ses Güç Seviyesi (dB(A)): ** 108
Titreşim değeri Sol/Sağ  (m/s²):*** 4.9/4.9
Oilomatic Zincir Piç:Tip: 1/4”P
PM3
Rollomatic Pala (uzunluk, cm): 25, 30
Yakıt Deposu / Zincir Yağı Deposu (cc): 200/150
Donanım: Tophandle (T) – Üst SapSTIHL ErgoStart (C-E)

* Without fuel, without guide bar and chain; ** K-factor according to Directive 2006/42/EC =
2.5 dB(A); *** K-factor according to Directive 2006/42/EC = 2 m/s²;