Yeni STIHL BGA 86 Akülü Üfleme Makinesi

Güçlü, hafif ve sessiz.

Yeni STIHL BGA 86 Akülü Üfleme Makinesi, geniş alanların pratik ve çok daha sessiz bir şekilde temizlenmesine olanak tanır.

Kullanıcılarını memnun eden BGA 85, yapraklara, çimenlere, artık parçalara ve kağıt atıklarına karşı kullanıldığında daha da fazlasını yapabilen yeni kablosuz üfleyici STIHL BGA 86 ile değiştiriliyor. BGA 86, 15 Newton’luk üfleme gücüyle yüzde 50 daha güçlü, ancak fark edilir derecede daha hafif ve daha sessiz.

Profesyonel ve ev kullanıcıları kullanım alanlarına bağlı olarak bahçeleri, parkları, yolları, oyun alanlarını ve otoparkları enerji tasarrufu sağlayarak, sessiz  ve emisyonsuz bir şekilde temizleyebilir. Orta düzeyde gürültü emisyonu sayesinde, aleti kullanırken kulaklık takmanız gerekmez ve yoğun nüfuslu yerleşim alanları gibi gürültüye duyarlı alanlarda veya hastaneler ve huzurevlerinin yakınında bile kullanıma elverişlidir.

STIHL aynı zamanda yüksek verimli santrifüj fan ünitesi sayesinde jiroskopik kuvvetleri neredeyse algılanabilirlik sınırına indirmeyi başardı. Bu özellik, sapa yakın ağırlık merkezi ile birlikte, BGA 86’nın konforlu ve çok daha az çaba ile kullanılmasını sağlar. Üfleme borusunun uzatılabilir olması, kullanıcının boyuna göre optimum uyum sağlar ve ek bir konfor sunar. STIHL Akülü PRO Serisi Profesyonel Üfleme Makinesi BGA 86, STIHL AP serisindeki tüm akülerle uyumludur ve ayrıca yağmurlu hava koşullarında da kullanılabilir.

Bir bakışta ayrıntılar:

 • Güçlü ve hafif
  STIHL BGA 86, parklarda, patikalarda ve otoparklar gibi geniş alanlarda profesyonel ve yarı profesyonel temizlik için uygundur. EC motoru ve özellikle verimli türbin sayesinde BGA 86,  780 m³/saate kadar hava akış hızı ve BGA 85’ten yüzde 50’ye kadar daha fazla üfleme gücü sunar. Aynı zamanda, BGA 86, aküsüz sadece 2,8 kg ve bu nedenle BGA 85’ten 0,4 kg daha hafiftir.
 • Ayarlanabilir hava hızı
  BGA 86’nın hızı, doğrudan sap üzerinde bulunan tetik ile hassas ve kademeli olarak ayarlanabilir. Maksimum üfleme gücünde bile, alet yalnızca 91 dB (A) ses gücü seviyesi üretir ve bu da onu gürültüye duyarlı alanlarda kullanım için uygun hale getirir. Kullanıcıların koruyucu kulaklık takmasına gerek yoktur.
 • Akıllı ve dengeli
  Fan ünitesi, 95 mm çapıyla son derece kompakttır. Buna rağmen rotasyon altındaki kirlerin sürtünme kuvveti özel teknoloji sayesinde azaltılmıştır. Kullanıcı titreşimleri neredeyse hissetmez. Alet, kişinin elinde dengeli durur. Sapa yakın olan ağırlık merkezi, BGA 86’nın mükemmel dengesine katkıda bulunarak rahat ve zahmetsiz bir çalışma sağlar.
 • Kullanıcıya göre ayarlanabilir
  BGA 86, uzunluğu yaklaşık 16 cm’e kadar ayarlanabilen ve hızlı açılan yenilikçi bir üfleme borusuna sahiptir. Bu üfleyici boru saniyeler içinde kullanıcının boyuna göre ayarlanabilir. Bu özellik, kullanımını daha da rahat hale getirir ve ayrıca çok büyük alanlarda üfleme kuvveti kayıplarını önler. (Aksesuar olarak temin edilebilen düz bir üfleme borusu, zaten yüksek olan hava hızını daha da artırarak, özellikle inatçı kirleri temizlemede yardımcı olur.)
 • Modüler akü sistemi
  BGA 86’yı çalıştırmak için gereken enerji, STIHL PRO serisinden güçlü ve ekstra hızlı lityum-iyon aküler ile sağlanır. BGA 86’ya ek olarak, bu aküler ve şarj aletleri, geniş bir uygulama alanı için diğer akülü ürünlerle de uyumludur. BGA 86’ı tavsiye edilen akü AP 300’dür.

 

Teknik Özellikler;

Yüksek üfleme gücü ve düşük ağırlık, sonsuz ayarlanabilen hız kontrolü ve mükemmel denge: tüm bunlar ve daha fazlası, STIHL’in BGA 86 üfleme makinesini büyük miktarlarda yaprak, çimen ve kağıt atığına karşı mücadelede önemli bir yardımcı haline getirir.

STIHL BGA 86 S-line ve yetkili SADAL bayilerinden temin edilebilir.