YENİ STIHL FSA 130 sonunda Türkiye’de

Profesyonel peyzaj bakımı için akülü tırpan FSA 130 – hemde kulak koruyucusuna ihtiyaç duymaksızın!

  • Gürültüye duyarlı ortamlarda bakım gerektiren işleri yapan güçlü ve sessiz kablosuz
  • Vücuda takılan harici batarya nedeniyle uzun süren kullanım sürelerinde bile zahmetsizdir
  • Enerji tasarruflu çalışma ve uzun pil ömrü süreleri için hız ayarlanabilir

Şimdiye kadar, sert çimlerin ve bitki örtülerinin geniş alanlarında biçme ve temizleme işleri, benzin motorlu tırpanlar için bir davaydı. Fakat artık STIHL, profesyonel kullanıcılara son derece güçlü bir alternatif sunuyor: Yeni akülü tırpan FSA 130. Enerjisini STIHL PRO kablosuz güç sisteminden gelen 36 V’luk güçlü bir lityum iyon pilden alıyor ve çalışması çok sessiz. O kadar sessiz ki bütün gün kulak koruması olmadan rahatlıkla çalışabiliyorsunuz. Makinenin, okulların, hastanelerin ve mezarlıkların veya yerleşim alanlarının bulunduğu yerlerde olduğu gibi tüm gürültüye duyarlı alanlarda da kullanılması önerilir. Bisiklet tutacağı olan versiyonun yanı sıra, halka saplı (FSA 130 R versiyonu) olarak da mevcuttur. Her iki model de mükemmel ergonomisi ve pratik ayrıntılarıyla çok etkileyicidir.

Yeni FSA 130, STIHL benzin motorlu tırpanların sağlam, yüksek performanslı tasarımını STIHL kablosuz teknolojinin avantajlarıyla birleştiriyor. FSA 130’un tahrik mili, sapı, şaft ve şanzımanı, yeni benzinli model FS 131 ile aynıdır.. FSA 130 standart olarak çim biçme bıçağı GSB 260-2 ile donatılmıştır. Misina kafa ile de kullanılabilir.

Bireysel olarak seçilebilen hız – daha uzun, daha sessiz ve pürüzsüz
Motor hızı, üç kademeye ayarlanabilir, böylece çok uzun bir çalışma süresi sağlanabilir. İlk iki ayarda hız ayrı ayrı çalışma durumuna göre kademesiz olarak adapte edilebilirken, üçüncü ayarda motor hızı otomatik olarak ayarlanır. Bu ayarda sırt aküsü AR 3000 ve çim biçme bıçağı tam güçle çalışırken akünün şarjı 420 dakikaya kadar kullanılabilir. Kısmi yükte akünün çalışma süresi algılanabilir derecede uzatılabilir olduğunu da belirtelim. AR akü şeffaf bir koruyucu örtü ile kapatıldığında FSA 130 ıslak koşullar ve yağmurlu havalarda bile kullanılabilir.

Yeni hafiflik – mükemmel denge için harici akü
FSA 130’u çalıştırmak için gereken enerji, STIHL’in PRO kablosuz güç sisteminin bir parçası olan bir lityum iyon aküden gelir. Bu modüler sistemdeki tüm aküler uyumludur. Akü kullanıcı tarafından bir kemer veya sırt çantası taşıma sisteminde taşınır ve güç aletine bir bağlantı kablosuyla bağlanır. Aküyü vücuda yakın bir yerde taşımak, güç aletinin ağırlığını azaltır, mükemmel denge sağlar ve kullanım kolaylığını artırır.

Hedefimiz ergonomi
Sadece 4.4 kg ağırlık (akü hariç) ve mükemmel denge, FSA 130’u kapsamlı biçme işleri için bile ideal makine yapmaktadır. Geniş bir alanı biçerken en az enerjiyi harcamanız ve tipik orak hareketine olanak tanıyan bir bisiklet sap ile donatılmıştır. Sap açısı alet kullanmadan ayarlanabilir. Koşum takımı ayrıca operatöre göre ayarlanabilir. Bunların hepsi optimum ergonomi ve gerçekten zahmetsiz çalışma ile sonuçlanır – ki özellikle büyük işlerde bu önemlidir. Akülü tırpan, aynı zamanda halka sapa sahip FSA 130 R (3.7 kg) ve çitler, yollar, patikalar, boyunca veya ağaçlar etrafında kesin temizleme için ideal olan AutoCut C 26-2 misina kafası opsiyonuna da sahiptir.

twnEmisyonsuz, sessiz ve güçlü: akülü tırpan STIHL FSA 130 (solda ) okul, hastane veya yerleşim alanları gibi gürültüye duyarlı alanlarda profesyonel peyzaj bakımı için mükemmeldir. Temizleme işleri için akülü tırpan , FSA 130 R (sağda) halka sap ile de (R) mevcuttur.

STIHL_FSA_130_R_Anwendung

AR 3000 akü, kullanıcının sırtında rahatça taşınır ve bağlantı kablosuyla güç aletine bağlanır. Böylece makine ağırlığı azaltılır ve akülü tırpan mükemmel bir denge kazanır. Kullanıcıya ise zahmetsiz bir çalışma sağlanır.

 

ozellik

ozellik1