Yenilikçi Güç STIHL Yeni Fabrikasıyla Başarısı Büyüyor

Baden-Württemberg Eyaleti Başkanı Winfried Kretschmann, Alman şirketine bağlılığını yorumladı

Çekirdek üretime yatırım: Yenilikçi güç ve yüksek ürün kalitesi.

STIHL 4 Mart 2016 tarihinde Almanya’daki yeni yatırımlarını gerçekleştirdi: Waiblingen-Neustadt’te yer alan mühendislik merkezine ek bina ve yeni üretim lojistiği binası. Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel açılış töreninde özel bir video mesajda şu ifadelere yer verdi: “Mühendislik merkezinizi genişleterek kuvvetli bir mesaj veriyorsunuz. Taahhütlerini yerine getiren ve daha iyi ürünlerle rekabet ortamındaki lider pozisyonunuzu sürdürmek istiyorsunuz”. Baden-Wuerttemberg Başkanı Winfried Kretschmann da konuşmasında şirkete övgülerini sundu: “STIHL’in Waiblingen’e yatırım yapması Stuttgart bölgesindeki insanların yanı sıra genel ölçekte ekonomi ve siyasal ortam için de teşvik edici bir işarettir. Uzun bir geçmişi bulunan Baden-Wuerttemberg model işletmesi köklerine olan bağlılığını açıkça göstermektedir. Bu multi milyonluk yatırımlar yalnız şirketin başarı hikayesini geleceğe taşımakla kalmayıp aynı zamanda diğer şirketleri de Baden-Wuerttemberg’da endüstriyel üretimlerini geliştirmeye teşvik edecektir”.

Gerekli altyapı ve ekipmanlarla birlikte yeni binaların toplam yatırımı 90 milyon Euro değerindedir. Bu sene 90. yıldönümünü kutlayan aile şirketi bir kez daha Waiblingen’daki lider şirket olma amacına bağlılığını göstermiştir. STIHL Danışma ve Denetim Kurulu Başkanı Dr. Nikolas Stihl resmi açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, temel yetkinliklerimizin sağlamlaştırılmasına yaptığımız yatırımı kutluyoruz. Yenilikçi özelliğimiz ve ürünlerimizin kalitesi bizi farklı bir noktaya taşıyor. 90 yıllık geçmişinde STIHL defalarca mühendislik tarihi yazdı. Gelecekte de kendimizi şirket merkezimizde görevli personelimizin yaratıcılığına emanet etmeye devam edeceğiz”. STIHL İcra Kurulu Başkanı Dr. Bertram Kandziora şu ifadeleri kullandı: “Bu iki yeni bina STIHL’in Almanya’daki üretim gelişimini ve üretimini kuvvetlendirmesine yardımcı olacaktır. Geliştirme kapasitemizi elektronik sistemler ve kablosuz ürünler için ciddi biçimde genişletmekte ve otomasyonlu lojistikten faydalanarak üretim maliyetlerini kısmaktayız. Bugünkü açılışla birlikte, STIHL’in başarılarını gelecekte de sürdürmesinin önünü açıyoruz”.

Kablolu ve kablosuz elektrik teknolojisi için yetkinlik merkezi.

Başkan Kretschmann mühendislik merkezine yaptığı ziyarette şirketin gerçekleştirdiği son gelişmelerden memnuniyetini dile getirdi. STIHL ürün geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu Üyesi Wolfgang Zahn şu ifadelere yer verdi: “Genişletilmiş mühendislik merkezi STIHL’in teknoloji liderliği hedefini desteklemektedir. Araştırma ve geliştirme personelimize yenilikçi ürünler üzerine birinci sınıf çalışmaları için daha fazla alan tanınmıştır”. Emisyon üretmeyen, sessiz, kablolu ve kablosuz elektrikli aletlerin geliştirileceği bu ek yapı ile, şirket tarım ve yapı endüstrisinin yanında ormancılık ve bahçe bakım alanları için de çevre dostu elektrikli ürünler alanında yenilikçi becerilerini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Binada 300’den fazla çalışma istasyonu bulunmaktadır. Yaklaşık 12.600 metre kare yüzey alanı içerisinde ekipman odaları, laboratuarlar, elektrikli test odaları, atölyeler, ofisler ve yeni personel yemekhanesi bulunacaktır. Tur kapsamında sunulan elektrikli aletlerden biri, kullanım ve performans açısından benzinli modelin muadili olan ancak sessiz çalışma ve emisyon üretmeme avantajlarına sahip HSA 66 kablosuz çit budayıcıdır. Sunulan diğer aletler elektronik kontrollü yakıt enjeksiyonu bulunan TS 500i kesme makinesi ve STIHL® Timbersports Series® için resmi yarışma testeresi olan MS 661 profesyonel zincirli testeredir.