Yenilikçi STIHL Easy2Start™, STIHL’in Gücüne Güç Katıyor

Yenilikçi STIHL Easy2Start™, STIHL güç aletlerinin, çaba gerektirmeden kolay ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Bunun sırrı, krank şaft ve çekme ipi geri sarma mekanizmasının arasındaki ek yaydır. STIHL Easy2Start™ bulunan STIHL güç aletlerinde, bu özellik model adında “E” ile gösterilmektedir.

Net Avantajlar

  • Düşük çaba: Motoru çalıştırırken gerçekleştirilen maksimum çekme miktarı azaltılmıştır.
  • Starter sapında yumuşak ve homojen bir şekilde çekiş.
  • Daha yavaş başlangıç hızı: Starter ipini çekerken gereken hız oldukça azaltılmıştır.
  • Güvenilir başlatma: Starter ipini hızlı ya da yavaş bir şekilde çekişiniz önemli olmaksızın motor kolayca ve güvenilir bir şekilde çalışmaya başlar.

İşte Çalışma Şekli
İki parmakla düzgün bir çekiş yeterlidir. Geleneksel starter-lara kıyasla, STIHL Easy2Start™ sadece az çaba gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda starter ipinin yaklaşık üçte iki daha yavaş çekilmesine müsaade eder. Homojenliğin sağlandığı çekiş ile, motorun çalışması için gereken kuvveti ve eforu minimum hale getirmek için motorun kompresyonunun üstesinden gelinir. Hızlı ve düzgün olmayan hareketlerin sebep olduğu baskılardan kaçınılmıştır. Yay, otomatik olarak saklanan enerjiyi krank şafta vererek, motorun güvenilir bir şekilde çalışmasını garanti altına alır.

Yayın ve iki kuvvet tırnağının bulunduğu yay yuvası, ip sarma dişlisi ve krank şaft arasına yerleştirilmiştir. Starter ipini çekmek için uygulanan kuvvet, kompresyon sırasından pistonun oluşturduğu karşı kuvvete karşı yayı germektedir. Gerilmiş yayın enerjisi, kompresyon sırasında pistonun oluşturduğu karşı kuvvetten büyükse, krank mili dönmeye ve motor ateşlenmeye başlamaktadır.

Aktive etmek için hızlı ve düzgün olmayan hareketler gerektiren standart başlangıç sistemlerine kıyasla da STIHL Easy2Start™ starter ipini yumuşak ve düzgün bir şekilde tamamen çekmeye yardımcı olmaktadır.