Yeşile giden yol Turuncudan geçer

Enerji Tasarruflu güç ürünleri

STIHL’de, çevre üzerindeki etkimizi en aza indirgeyen, enerji açısından da daha verimli ürünler üretmek için önemli miktarda kaynak harcıyoruz. Çevreye duyarlı üretim uygulamalarını kullanırken akülü veya yakıt tasarruflu güç ürünlerini geliştirmeye odaklanıyoruz. Sonuçta, doğayla ilgilenmek yaptığımız her şeyin merkezinde bulunuyor.

Çevremize Sahip Çıkmak

Son birkaç yıldır, STIHL çevresel ayak izimizi takip etmek için araştırma ve geliştirmeye önemli yatırımlar yapmıştır. STIHL, çevreye duyarlı ürünler geliştirmeye adanmıştır. Ürün hattımızın, mevcut olan en iyi teknolojileri barındırdığını ve STIHL akülü ürünler gibi günümüzün en temiz çalışan ürün özelliklerine sahip olmasından gurur duyuyoruz. STIHL, hem operasyonda hem de üretimde, çevre yönetiminde sosyal sorumlu olarak çalışmaya devam edecektir. Ayrıca satıcılarımız ve iş ortaklarımızla da çevre bilincini artırmak için çalışıyoruz. Günün sonunda doğaya verdiğimiz önem, işimizin temelini oluşturur.

STIHL, doğal kaynakların sorumlu şekilde kullanımını teşvik eden, sürdürülebilir ormanlık alanları teşvik eden ve gelecekteki çiftçilerimizin, tarımsal aktivitelerinin devam etmesini destekleyen kurum ve kuruluşlarla ortaklıklar kurmaktadır.

Sorumlu orman yönetiminin uzun vadeli bir savunucusu olan STIHL, ülkemizi temiz, yeşil ve güzel tutmak için hep birlikte çalışabileceğimize inanmaktadır.

Motor Teknolojileri

STIHL Akülü Ürünler: Yakıtla çalışan ekipmanlardan daha hafif, güçlü ve sessizdir. STIHL’in akülü ürün grubu, çevre için mükemmeldir. Gerçekten de, akü ile çalışan aletler, yakıt ihtiyacını ortadan kaldırırken, sıfır egzoz emisyonu üretir. Üç farklı performans seviyesinde bulunan STIHL kablosuz güç aletleri, güç kaybı olmadan, yakıtla çalışan ürünler gibi çalışmanızı sağlar. Performanstan ödün vermeyen daha yeşil  olan çözümü seçin.

Elektrik. STIHL doğaya etkiyi en aza indirirken, müşterilerimizin STIHL’den beklediği kalite, performans ve güvenlik özelliklerini yine bir arada sunan elektrikli motorlar üretmektedir.

Düşük Emisyonlu Motorlar. STIHL, düşük emisyonlu, düşük yakıt tüketen, düşük gürültü ve daha az bakım isteyen güçlü ve hafif ekipman sağlamak için çeşitli motor teknolojileri kullanmaktadır. Müşteriler, özel ihtiyaçları ve hedeflerine bağlı olarak STIHL patentli hibrid 4-MIX® veya 2-zamanlı ama ilave şarjlı  motorlar arasından seçim yapabilirler.

Petrol Dışı Maddeler ve Yağlar, geleneksel yağlara yüksek oranda biyolojik olarak parçalanabilir ve çevre dostu bir alternatif sunmaktadır. Bu ester veya bitkisel bazlı yağlar insanlar, hayvanlar, mikroorganizmalar ve bitkiler için daha az zararlıdır.

STIHL OILOMATIC® Testere Zincirleri ve Ematic ™ Palaları, kayda değer maliyet tasarrufu sağlayan geleneksel yöntemlerden daha iyi yağlama, daha uzun aşınma ve daha az yağ tüketimi sunar.

Benzin yok. Kablo yok. Emisyon Yok.