SADAL Şirket Profili

SADAL Tarım Makinaları Dış Tic. A.Ş., 1995 yılından beri STIHL  markasının Türkiye’deki yetkili ve tek distribütörüdür. Türkiye’nin 7 bölgesinde 650’den fazla Yetkili Bayi ve Servis Noktası ile SADAL ülke çapında hızlı, verimli, kaliteli bir pazarlama ve satış sonrası hizmetler ağına sahiptir.

SADAL, 100’den fazla ana ürün kalemi ile pazarın talep ettiği geniş bir ürün gamına sahiptir. Ana ürünlerini iki yıl garanti ve 10.000 kalemden fazla ve yüksek seviyede yedek parça stoğu ile desteklemektedir.

Sektöründe her zaman ilklerin uygulayıcısı olan lider kuruluş, teknolojik alt yapısı sayesinde bayileri ile ilişkilerini mesafeden bağımsız hale getirmiştir. Bilgisayar işletim sistemleri ile interneti birleştiren SADAL, bayileri ile pazarlama fonksiyonlarının birçok ayağını gerçek zamanlı olarak yürütmektedir.

SADAL pazarın talebi olan ürünleri, optimum fiyatla, en hızlı şekilde dağıtmaktadır. Müşteri odaklı anlayışı benimseyen kuruluş, pazarlama fonksiyonun dördüncü bileşenini sektöründe en iyi kullanan firmadır. Reklam çalışmalarını tüm iletişim araçlarını ve medya mecralarını kullanarak gerçekleştirmektedir.

SADAL, son kullanıcılarıyla mahalinde buluşmak amacıyla ücretsiz bakım günleri düzenlemektedir. Yetkili Bayilerin talepleri doğrultusunda oluşturulan program ile tüm Türkiye’de son kullanıcıların STIHL ürünlerinin basit arızaları ücretsiz olarak giderilmekte, hava filtresi değişimi, karbüratör ayarı ve motor bakımları yapılmaktadır. Ayrıca SADAL Demo Takımı fuar, festival, sergi, yarış, aktivite gibi çeşitli etkinliklere katılarak ürün tanıtımı yapmakta, eğitim vermekte ve pazarlama faaliyetlerine destek vermektedir.

SADAL 2005 yılından beri Uluslararası Offshore Powerboat yarışlarına kendi takımı ile ve kendi sponsorluğunda katılmış, 2007 senesinde Türkiye Şampiyonu, 2008, 2009 ve 2011 senelerinde Türkiye ve Dünya Şampiyonu olmuştur. Arka arkaya 13 kez yarış kazanarak dünya rekorunu da kıran “STIHL 88” takımı başarıları ile televizyon, radyo ve basılı yayında çıkan haberler ve canlı yayınlarda büyük bir kitleye ulaşmış, marka bilinirliğini artırarak şirketin başarılı imajını bir kez daha vurgulamıştır.

2012, SADAL’ın “STIHL TIMBERSPORTS SERIES” yarışmalarına katıldığı ilk senedir. Dünyanın 38 ülkesinde yapılan ve her ülkenin kendi Ulusal takımları ile temsil edildiği bir seri kütük kesme yarışması; STIHL TIMBERSPORTS her yıl öncelikle Ülkemizde Ulusal ve sonrasında Uluslarararası boyutta gerçekleştirilmektedir. 2013 yılı Dünya Şampiyonasında Türk Takımı Avrupa 3.sü olarak ülkemize büyük gurur yaşatmıştır.

SADAL ismi bugün profesyonel yönetici kadrosu ve kurumsal kimliği ile sektöründe liderliğin ve istikrarın sembolü olarak anılmakta ise bu başarı son kullanıcılarımız, bayilerimiz ve çalışanlarımıza aittir.